Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zmarł Roman Filecki

dodano 2017-05-10 22:20 w kategorii: Informacje

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, iż zmarł nasz kolega Roman Filecki.

Roman urodził się 9 sierpnia 1943 r. w Włodzimierzu. Ukończył Akademię Spraw Wewnętrznych uzyskując tytuł mgr prawa. Pracował jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy w Zielonej Górze. Odszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika. Był Wieloletnim Prezesem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego (PZM) w Zielonej Górze. W latach 1994-1998 oraz 2002-2006 pełnił funkcję Radnego Miasta Zielonej Góry gdzie działał w Komisjach Praworządności i Porządku Publicznego oraz Komisji do Spraw Rodziny. Roman był cenionym działaczem społecznym wielokrotnie wyróżnianym min. Krzyżem Zasługi dla ZHP, Krzyżem Zasługi dla PCK, Złotym Medalem za zasługi PPoż. W przeszłości był przewodniczącym SdRP w Zielonej Górze, Wojewódzkim Rzecznikiem Dyscypliny SLD. Do końca członek władz wojewódzkich i powiatowych SLD. Zawsze mogliśmy na niego liczyć.Roman miał dwoje dzieci i troje wnucząt. Cześć jego pamięci.

Wszystkich, którym chcą pożegnać Romana Fileckiego zawiadamiamy, iż uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 maja o godzinie 9:30 na starym cmentarzu w Zielonej Górze.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.